Výstavy

Viktorka a vesmírné dobrodružství

Datum konání: 01. 06. 2016 - 31. 08. 2016

Místo konání: předsálí 1. patro

Hravá putovní výstava pro děti podle stejnojmenné knihy komiksů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka.
 

Karel Křivánek - Malučký formátek

Datum konání: 25. 06. 2016 - 03. 09. 2016

Místo konání: Galerie Vednevnoci

Břeclavský malíř Karel Křivánek se již po druhé představuje v hodonínské knihovně. Nachystal si pro změnu vybranou kolekci maloformátových obrazů,vytvořených v posledních pěti letech. Jeho obrazy, převážně akryly, jsou jakýmsi malovaným autorovým deníkem.

Vernisáž se koná ve čtvrtek 30. 6. v 18:00. Úvodním slovem provede PhDr. Jaromír Mička.
 

Petr Přikryl - Obrazy

Datum konání: 07. 07. 2016 - 31. 08. 2016

Místo konání: vestibul knihovny

Výstava obrazů mladého hodonínského malíře.
 

 

Akce

Knihovna na koupališti

Datum konání: 22. 06. 2016 - 31. 08. 2016

Během prázdninových měsíců si můžete na letním koupališti v Hodoníně půjčit vyřazené knihy a časopisy z Městské knihovny Hodonín.Pokud vás nějaká kniha nebo časopis zaujme můžete si je vzít domů a pak vrátit nebo vyměnit za jinou knihu či časopis.
foto - Knihovna na koupališti 
 

Čítárna jede za vámi...

Datum konání: 11. 07. 2016, 14:00 - 15. 07. 2016, 17:00

V týdnu od 11. do 15. července v době 14:00 - 17:00 přijede za vámi do parku ve vašem okolí čítárna. V krásné venkovním prostředí si můžete přečíst aktuální denní tisk, časopisy všeho druhu, stejně jako byste přišli do knihovny. V případě nepříznivého počasí se na vás budeme těšit v knihovně.
Pondělí 11. 7. Park u zimního stadionu
Úterý 12. 7. Hřiště u Muzea naftového dobývání
Středa 13. 7. Národní třída u knihovny
Čtvrtek 14. 7. Lázeňský park
Pátek 15. 7. Očov - u hřiště
foto - Čítárna jede za vámi... 
 

LiStOVáNí - Robert Fulghum a Létající cirkus na turné po ČR

Datum konání: 13. 07. 2016  17:00-19:00

Místo konání: přednáškový sál

Scénické čtení z knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, po kterém bude následovat představení nové povídkové knihy Poprask v sýrové uličce a autogramiáda autora.
Vstupné 100 Kč. Předprodej lístků od 1. 7. v dospělém oddělení. Počet míst omezený.

Drž mě pevně, miluj zlehka
Argentinské tango - dokonale krásné ženy, vysoké podpatky, odvážné šaty, milongueros, vášeň, slunce, temperament... anebo také obyčejní lidé, "poutníci směřující k místu zasvěcenému potřebě lásky, dotyku a objetí, které pohání hluboce lidská potřeba pohybovat se společně do rytmu hudby - obyčejná touha tancovat". Robert Fulghum se s tangem poprvé setkal prostřednictvím obrazů své partnerky Willow Baderové a k napsání Drž mě pevně, miluj mě zlehka ho inspirovaly vlastní zážitky. Tango totiž pro Fulghuma není pouhým tancem, ale životní cestou, novým způsobem vnímání sebe i světa kolem, "otevřením dveří v pokoji svého života". Víte, že ve vašem životě existují nějaké dveře? Pak běžte a zkuste vzít za kliku, je dost možné, že nebudou zamčené. Jevištěm Fulghumova románu je seattleská tančírna Century. Není to ani tak místo, ale spíš všechny ty příběhy, které se tu odehrávají. Setkávají se tu lidé nejrůznějšího věku, pohlaví, národnosti, náboženského vyznání či sexuální orientace... To, co je důležité venku, zde není podstatné... Jde tu totiž o jediné - o tanec.

Robert Fulghum - (*1937, Waco, Texas, USA) se znovu přidává k projektu LiStOVáNí, aby s ním objel české luhy a háje a pokřtil svou novou knihu. Proslulý americký autor, který nemá televizi, mobilní telefon ani e–mail, si přece jen založil webovou stránku (www.robertfulghum.com), na níž pravidelně zveřejňuje ve svém deníku krátká zamyšlení nad věcmi, které ho v životě, při psaní a na cestách potkávají. Robert Fulghum vybral ty nejzajímavější postřehy, příhody a témata a upravil je pro knižní vydání v duchu knih, kterými se jako spisovatel v 90. letech proslavil.
foto - LiStOVáNí - Robert Fulghum a Létající cirkus na turné po ČR 
 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!
© 2016 Městská knihovna Hodonín  všechna práva vyhrazena   iz
nahoru  |  mapa stránek  |  links  |  prohlášení o přístupnosti  |  vypnout CSS (textová verze)
Tyto stránky jsou v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb.