Coderdojo

Coderdojo je celosvětové hnutí založené na programovacích klubech pro mladé lidi od 7 do 17 let věku. V těchto klubech se děti a mladí lidé za pomoci mentorů vzdělaných v oblasti IT učí, jak například postavit webové stránky, vytvořit mobilní aplikaci nebo naprogramovat počítačovou hru. Jako bonus získávají schopnost spolupráce a sociální interakce.
Program CoderDojo vznikl v roce 2011 ve městě Cork v Irsku a měl takový ohlas, že se okamžitě dostal i do Severní Ameriky a zbytku Evropy.
Dnes existuje více než 2 300 zaregistrovaných CoderDojo klubů ve více než 108 zemí po celém světě, přičemž skoro každý den vzniká někde na světě nový Dojo klub. Program je celosvětově podporovaný mnoha nadnárodními firmami (Microsoft, Delloite, Bank of Ireland) a neziskovými organizacemi. Celosvětová setkání účastníků Dojo – Coolest Projects – s tisíci návštěvníky se každý rok koná v Irsku, UK, Japonsku i USA. Menší akce pro dobrovolníky i děti – DojoCony – se konají v různých zemích včetně ČR. Pro vícero informací coderdojocesko.cz

Coderdojo u nás

Kdo se může přihlásit? Přihlásit se může každý ve věku od 7 do 17 let. Nezáleží na úrovni práce s počítačem. V klubu si děti předávají znalosti mezi sebou a vše řídí mentor s technickým vzděláním, který jejich znalosti rozšiřuje a společně se tak učí nové věci.
Jak výuka probíhá? Výuka je individuální, zaměřená na konkrétní členy klubu a jejich aktuální dovednosti a zájmy. Děti se učí programovat roboty, webové stránky, aplikace na chytré zařízení s aktuálními trendy v moderních technologiích a mnoho dalšího.
Jak často se klub setkává? Setkání klubu probíhá 1x za 14 dnů ve čtvrtek odpoledne od 16:00 do 18:00 v PC učebně / DigiLabu Městské knihovny Hodonín. Zde je k dispozici kompletní vybavení s promítací technikou. Pro děti je k dispozici 14 PC, ozoboti, Lego Wedo 2.0, Sphero Mini, fotoaparát a další .
Kolik členství v klubu stojí? Členství v klubu je zcela zdarma, stačí jen přihláška.
Video ke shlédnutí Video na Youtube


Club se schází 1x za čtrnáct dnů
čtvrtek16:00 - 17:30


Pro více informací neváhejte kontaktovat Marka Otrubu
na emailu otruba.marek@knihovnahod.cz
nebo na telefonu 721 027 877. Facebook