Konané výstavy 

Výstavy v roce 2024 archiv »
TermínMístoNázev
01. 04. - 30. 05. Plácek Petr Holinka – Přes prales až do nebes 
03. 05. - 30. 05. Výstavní sál Oblastní charita Hodonín – "Poutníci s nadějí“ 
03. 05. - 31. 05. Galerie Vednevnoci ŠAMANKA – výstava obrazů ak. mal. Jana Kunovského 


Výstavnictví

Výstavní činnosti se knihovna věnuje od roku 1986. V současné době disponuje třemi výstavními prostory - Výstavní sál, Galerie Vednevnoci a Plácek v předsálí v 1. patře. Ve výstavních prostorách knihovny lze během roku shlédnout výstavy ilustrací, fotografií, kresby, malby, grafiky, soch, keramiky od renomovaných českých a zahraničních umělců, ale také od regionálních a začínajících výtvarníků a fotografů. Výstavy bývají zahajovány vernisážemi a stávají se tak významnou kulturní událostí.


Galerie Vednevnoci

vednevnoci_01 vednevnoci_02

Je umístěna v informačním centrum. Je přístupná 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Slouží i pro výstavy většího významu. Většinou zde vystavují známí výtvarníci a fotografové. Exponáty jsou zachyceny na drátech na vodící liště pomocí háčků (16 ks). K dispozici jsou 3 bílé podstavce.

Dispozice galerie

Výstavní sál

vystavni_sal

Výstavní sál se nachází v prvním patře knihovny. Prohlédnout si zde můžete většinou díla úspěšných akademických a uznávaných umělců. Vystavovaná díla jsou umístěna na 19 volně stojících oboustranných stříbrných panelech. Panely v rozměru 97 x 97 cm(9 ks) a 90x90 cm (10 ks) mají možnost zasklení. 7 postranních ploch o rozměru 100x100 cm je na zdi, možno také zasklít.

Plácek

V předsálí 1. patra se nachází galerie před vstupem do dětského oddělení. Zde se konávají výstavy ilustrací, projektových prací žáků a studentů zdejších škol, neziskových organizací, regionálních mladých autorů. Pro výstavu je určeno 5 ks zavěšených postranních panelů o rozměrech 100x100 cm s možností zasklení a 11 výstavních vitrínek se sklem.Máte zájem u nás vystavovat? Co pro to udělat?

  1. Prohlédněte si výstavní prostory a zvažte, který prostor by vyhovoval profilu Vaší tvorby a rozsahu výstavy.
    Náplň výstavy a portfolio zkonzultujete s pracovníkem knihovny.
  2. Domluvte si termín výstavy a případné vernisáže.
    Harmonogram výstav Vám sdělí kolegové v čítárně e-mail: citarna@knihovnahod.cz,tel.: + 420 518 321 213.
  3. Vyžádejte si od knihovny podmínky pro vystavující.
    Požadavky a podmínky vystavování Vám budou sděleny kompetentní osobou knihovny.