Region - aktuality

Porada knihovníků

Místo konání: MěK Hodonín

PORADA KNIHOVNÍKŮ Místo konání: Městská knihovna Hodonín, zasedací místnost
Porada knihovníků základních knihoven spojená s odborným seminářem., která se koná 22.6.2022 v zasedací místnosti MěK Hodonín, začátek 8.00.

foto - Porada knihovníků

NABÍDKA VYŘAZENÝCH KNIH Z VF

Vyšlo nové číslo časopisu Malý tvořivec – pracovní listy pro děti v knihovnách

Klub tvořivých knihovníků SKIP vydal další číslo elektronického časopisu Malý tvořivec – Léto 2022. Časopis obsahuje autorské pracovní listy různých kvízů pro předškolní děti i pro děti z nižších školních tříd a snaží se zábavnou formou podpořit jejich tvořivost.
Nové číslo Léto 2022 naleznete ve formátu pdf na webu Klubu tvořivých knihovníků SKIP na adrese:

Na téže stránce v boxu vlevo je odkaz na všechna dosud vyšlá čísla. V úvodním textu je i doporučení pro knihovny, jak mohou časopis využít.
Časopis vychází 2x ročně a tematicky je věnován různým ročním obdobím.
V přípravě je vydání tohoto čísla v ukrajinštině.

Projekt „Do říše fantazie“

Regionální oddělení Městské knihovny Hodonín již po několikáté připravilo projekt na podporu komunitních aktivit v malých knihovnách regionu, letos pod názvem „Do říše fantazie s regionálními autorkami“. Jako první proběhnou v květnu besedy Dany Šimkové na téma „Svět Harryho Pottera“ v Mikulčicích, Lužicích, Vlkoši a Nechvalíně. Na podzim bude dětem přednášet Lucie Hlavinková o svém „Sesterstvu a kouzelné kočce Fabiole“ v Miloticích, Tvarožné Lhotě, Vacenovicích a Petrově. Projekt je hrazen z dotace Jihomoravského kraje na regionální funkce.

foto - Projekt „Do říše fantazie“

Knihovny Ukrajině

Sdílená platforma materiálů pro práci s ukrajinskými dětmi
foto - Knihovny Ukrajině

Malé projekty SKIP

MALÉ REGIONÁLNÍ PROJEKTY, které každoročně vyhlašuje SKIP Velká Morava:
Pod odkazem je zveřejněn formulář žádosti a propozice výzvy.

O podporu ve výši až 5.000,- Kč mohou žádat knihovny na aktivity kulturního, komunitního, vzdělávacího charakteru, doporučuje se jejich směrování k celostátním aktivitám SKIP (Týden knihoven, Den pro dětskou knihu apod.).
Podpora je určena knihovnám do 1,0 úvazku, které jsou institucionálními členy SKIP Velká Morava.
V případě, že se knihovna rozhodne stát se členem SKIP, je třeba, aby měla členský poplatek uhrazený do termínu schvalování projektů, tj. do 3.6.2022.

Přehled termínů:
PŘIJÍMÁNÍ ŽÁDOSTÍ: do 6. 5. 2022
SCHVÁLENÍ ŽÁDOSTÍ: do 3. 6. 2022
ROZHODNUTÍ O SCHVÁLENÍ: do 17. 6. 2022
VYÚČTOVÁNÍ PROJEKTU: do 9. 12. 2022

Předávání ocenění knihovnám

Místo konání: MěK Hodonín

V rámci akce Březen – měsíc čtenářů, byla oceněna Místní knihovna v Kozojídkách a Městská knihovna Ždánice, obě knihovny byly oceněny za pořádání aktivit na podporu čtenářství. Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo 24.3. v Městské knihovně Hodonín.
Blahopřejeme.

foto - Předávání ocenění knihovnám

Plán porad na rok 2022 - 1. pololetí

23.3.2022