Region - aktuality

Březen - měsíc čtenářů

Místo konání: MěK Hodonín

V rámci akce Březen – měsíc čtenářů, byla oceněna Místní knihovna Kostelec a Městská knihovna Dubňany, obě knihovny byly oceněny za pořádání aktivit na podporu čtenářství. Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo 14.3. v Městské knihovně Hodonín za účasti zřizovatelů knihoven.
Blahopřejeme.

foto - Březen - měsíc čtenářů

Porada knihovníků

Místo konání: Městská knihovna Hodonín - zasedací místnost

Porada knihovníků základních knihoven dne 20.3.2024. Součástí porady bude odborný seminář na téma:
"Využití moderních technologií – beebotů, ozobotů ve výukových programech a aktivitách pro děti", přednášející Mgr. Jana Zeithammerová, MěK Břeclav

Novinky ve výměnných fondech

Místo konání: MěK Hodonín

Nově nabízíme k vypůjčení ve výměnných fondech Beeboty  a k nim 7 náučných podložek. Bee-Bot neboli robotická včelka je výborná pomůcka pro praktickou výuku základů programování u dětí předškolního a mladšího školního věku. Včelku lze jednoduše programovat prostřednictvím tlačítek umístěných na zádech robota. Na základě toho, kolikrát dítě zmáčkne tlačítko vpřed, vzad, vpravo či vlevo, se včelka pohybuje po ploše. A protože jsou její pohyby velmi přesné, lze ji využívat k nejrůznějším hravým aktivitám a programům. Písmena si procvičí s podložkou Abeceda, s podložkou Barvy a tvary zase různé geometrické útvary. Další podložky jsou Evropa, Ostrov, Statek, Doprava a Vesnice. Na každou z nich si můžete vytvořit různé aktivity pro své dětské čtenáře.

foto - Novinky ve výměnných fondech

PLÁN VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ A PORAD PRO KNIHOVNÍKY REGIONU 2024